MUDr. Robert Šimek
gynekologie Praha 6
gynekologicko-porodnická ordinace
Menu

NOVINKY

1. Trimestrální screening

V naší ordinaci provádíme kompletní 1.trimestrální screening, což je kombinované vyšetření/ultrazvukem a odběrem krve na PAPP + bhCG/ zda plod nemá Downův syndrom, Patau nebo Edwards syndrom či další vrozené vývojové vady. Na rozdíl od standartního biochemického creeningu vrozených vývojových vad/ v 16.týdnu gravidity-pouze krevní test/ je toto vyšetření nesrovnatelně přesnější, senzitivnější na vrozené vady, časnější a komplexnější. Zdravotní pojišťovny toto vyšetření nehradí. My ho provádíme zcela standartně. V 10.týdnu gravidity provedem odběr krve/společně s dalšími běžnými odběry jako je vyšetření krevního obrazu a krevní skupiny -takže žádné píchnutí navíc/ a za další 2-3 týdny se nastávající maminka dostaví na specializované ultrazvukové vyšetření.Po kontrole plodu kdy již zřetelně vidíme končetiny, celistvost pateře a struktury mozku provedeme měření šíjového projasnění. Plody s vrozenou vadou mívají šíjové projasnění/ přítomnost tekutiny v podkoží v oblasti krku/ nad 3 mm. Dále zjišťujeme přítomnost nosní kůstky, měření trikuspidální regurgitace v srdci plodu a prutok krve v ductus venosus což jsou minor markery k vyloučení Downova syndromu. Klientka od nás odchází s přesným vyhodnocením rizika Downova syndromu a obrázkem plodu.

Očkování proti nádoru děložního hrdla

Nabízíme ženám očkování proti rakovině děložního čípku. I když nenahrazuje preventivní prohlídky, chrání proti infikování HPV virem a genitálním bradavicím a tím i před rakovinou děložního čípku. Očkování je rozděleno do tří fází. Bližší informace Vám velice rádi poskytneme telefonicky či mailem.

Nutnost registrace v pražských porodnicích

Pražské porodnice požadují aby se nastávající maminky registrovaly již ve14+0. týdnu těhotenství. Proto neváhejte a ihned zhlédněte webové stránky Vámi vybrané porodnice!

Prevence rakoviny vaječníků

V rámci každoroční preventivní prohlídky na vyžádání provedeme ultrazvukové vyšetření dělohy, vaječníků a malé pánve. Volumometrie vaječníků je jedinou ověřenou metodou screeningu rakoviny vaječníků

GDPR

Od 25. 5. 2018 je v platnosti nové nařízení Evropské unie, které upravuje ochranu osobních údajů (GDPR). Chceme Vás ujistit, že budeme Vaše údaje i nadále zpracovávat a udržovat v maximálním bezpečí tak, aby jejich správa byla v souladu s novým nařízením Evropské unie.

GenScan

Komplexní gentická analýza GenScan je sestavena na základě nejnovějších poznatků molekulární genetiky. Poznejte zdravotní rizika, která skrývá Vaše DNA a nastavte tak do budoucna lépe svou preventivní péči, případně léčbu. Zvyšte kvalitu svého života a udržte si zdraví do vysokého věku. To, co zjistíme z prediktivní genetické analýzy předbíhá stanovení diagnozy i o několik let. Hlavním cílem tedy je zcela se rozvoji nemoci vyhnout či její nástup alespoň odálit. Analýza GenScan tak využije to, co je napsáno v klientově DNA a zatím nemusí být „vidět“ – a díky tomu jde o velice účinný nástroj personalizované prevence.

GynScan

Prediktivní genetická analýza 18 fenotypů se zaměřením na ženy.

BRCA 1,2 screen

Genetická analýza zjišťuje přítomnost 24 nejčastějších mutací BRCA genů , které vedou ke zvýšenému riziku rakoviny prsu a vaječníků..Pokud se u Vás prokáže zvýšené riziko onemocnění, získáte konkrétní doporučení preventivní léčby.

#
NAPIŠTE NÁM
Contact Us
nebo volejte na +420 251 097 281
This site is registered on wpml.org as a development site.